اشیائی که تیروئید را بیمار می کنند

1403/04/04

اشیائی که تیروئید را بیمار می کنند
ارتباط بیماری تیروئید با مواد شیمیایی نچسب آشپزخانه دوباره در صدر اخبار پزشکی قرار گرفته است و هشدار داده شده لوازم خانگی که ما هر روزه از آنها استفاده می کنیم، عامل بسیاری از این نوع بیماری هاست. در این مطلب شما را با برخی از این لوازم آشنا خواهیم کرد.
ظروف تفلون

دقت کنید ظروف تفلون خراش بر ندارند. ایجاد خراش در این ظروف به این معناست که مواد شیمیایی آنها به درون غذای شما رفته و احتمالا شما این مواد را خورده اید. لذا موقع آشپزی با این ظروف، از قاشق چوبی یا نسوز استفاده کنید. برای شستن شان هم از ابر استفاده نمایید.

بهتر است از ظروفی استفاده کنید که کف آن ها از جنس مواد شیمیایی نباشد، مانند ظروف شیشه ای، استیل و... .

نخ دندان

برخی کارخانه ها، مواد شیمیایی نچسب را به نخ دندان اضافه می کنند تا راحت تر در میان دندان ها بلغزد و حرکت کند. ولی نخ دندان را کنار نگذارید، چرا که برای حفظ سلامت دندان ها بسیار مهم است. از انواع طبیعی آن استفاده نمایید.

پوشش های ضد باران

مواد شیمیایی نچسب برای جلوگیری از جذب آب عالی هستند. لذا از این مواد در تولید پوشش های ضدآب مانند چتر، چکمه و بارانی استفاده می شود. زمانی که قصد خرید مبل و صندلی دارید، مطمئن شوید روکش آن ها از جنس مواد غیر چسبنده نباشد که جهت آن استفاده می شوند که روکش ها لکه نگیرند. برای سلامتی بیشتر، به دنبال ژاکت هایی با جنس پلی اورتان باشید، نه مواد شیمیایی غیر چسبنده. پوشش های مومی گزینه ی خوبی برای این گونه لباس ها هستند.

جعبه های پیتزا و ظروف فست فود

بسیاری از جعبه های مواد غذایی با مواد شیمیایی غیر چسبنده ساخته شده اند تا مانع نفوذ چربی به سطح ظروف شوند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید مصرف غذاهای خانگی و غیر فرآوری شده است.

پاکت های پاپ کورن قابل استفاده در مایکروفر

کارخانجات تولیدکننده ی پاپ کورن و سایر مواد این چنینی نمی خواهند که چربی این مواد روی لباس تان بچکد. بنابراین درون اغلب پاکت ها پوششی از جنس مواد شیمیایی نچسب دارند تا چربی ها به بیرون تراوش نکنند. بهتر است خودتان پاپ کورن یا ذرت بوداده تهیه کنید.

ظروف کاغذی

حدود میلیاردها لیوان و بشقاب کاغذی هر ساله استفاده می شوند. گذشته از تولید حجم زیادی زباله، بسیاری از آن ها برای جلوگیری از نشت موادغذایی، از مواد شیمیایی غیر چسبنده استفاده می کنند. بهتر است از استفاده از این ظروف دوری کرده و از ظرف های شیشه ای، استیل و ... استفاده نمایید.

مبلمان و قالی

مواد شیمیایی غیر چسبنده تحت نام هایی مانند تفلون و ... مخفی شده اند. ولی این مواد در پوشش مبلمان و پارکت نیز وجود دارد. زمانی که قصد خرید مبل و صندلی دارید، مطمئن شوید روکش آن ها از جنس مواد غیر چسبنده نباشد که جهت آن استفاده می شوند که روکش ها لکه نگیرند.

همچنین اگر به دنبال پارکت های چوبی هستید، مطمئن شوید که از جنس چوب های جنگلی تیمار شده نباشند. این پوشش های طبیعی برایتان امن تر هستند.

شامپو

مواد شیمیایی نچسب همچنین تحت نام محصولات مراقبت شخصی مانند شامپو استفاده می شوند. خوشبختانه بر خلاف لباس و مبلمان، محصولات مراقبت شخصی باید برچسب مواد تشکیل دهنده داشته باشند. برچسب ها را چک کنید و هر کلمه ای که با پرفلورو شروع شده است را دیدید، دیگر آن محصول را خریداری نکنید.

گرد و غبار خانگی

اهمیتی ندارد که ما چقدر سعی می کنیم از موادشیمیایی غیرچسبنده دوری کنیم. آن ها احتمالا در گرد و غباری که روی وسایل خانه می نشیند وجود دارند ،در هنگام گردگیری از ماسک صورت استفاده کنید و به طور منظم آن را تعویض کنید. برای نظافت نیز از مواد طبیعی و غیر شیمیایی استفاده نمایید.

فرتاک نیوز

برچسب ها:

ترفند خانه داری 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما