هنوز لوازم خانگی گران نشده است

1403/02/25

هنوز لوازم خانگی گران نشده است
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: از ۲۹ اسفند تا اول اردیبهشت هر سال کارخانه‌ها مشغول انبارگردانی و اورهال دستگاه‌های خود هستند و توزیع کمی کاهش پیدا می‌کند.
امسال هم تولیدکنندگان به دنبال دریافت مجوز از دولت برای افزایش قیمت کالاهای تولیدی خود هستند که هنوز مورد موافقت قرار نگرفته اما برخی اخبار حاکی از آن است که تولیدکنندگان در انتظار دریافت مجوز افزایش قیمت، عرضه لوازم خانگی را محدود کرده و توزیع‌کنندگان هم کالای خود را نمی‌فروشند. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران به شدت این موضوع را انکار می‌کند و می‌گوید: اصلا چنین چیزی درست نیست و ما همه دنبال مشتری هستیم و اگر نخواهیم بفروشیم با این تورم از کجا پول بیاوریم خرج خودمان را دربیاوریم.

اکبر پازوکی با بیان اینکه برای اثبات این حرف هر کجا که شما بگویید ما حاضریم برویم و آنجا را رصد کنیم، می‌افزاید: بازار ما کساد است و در این وضعیت کسادی تلویزیون و برخی رسانه‌های دیگر انحصار تبلیغات را به صورت ۲۴ ساعت به فروش قسطی اختصاص داده است.

پازوکی می‌گوید: از ۲۹ اسفند تا اول اردیبهشت هر سال کارخانه‌ها مشغول انبارگردانی و اورهال دستگاه‌های خود هستند و توزیع کمی کاهش پیدا می‌کند اما اینکه عنوان شود توزیع‌کنندگان کالای خود را دپو کرده و منتظر گرانی نشسته‌اند درست نیست چون ما هم خرج روزانه خود را از این کار درمی‌آوریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مورد تغییر جدید قیمت لوازم خانگی هم بیان می‌کند: هنوز هیچ شرکتی قیمت‌ کالاهای خود را تغییر نداده است.

بازه قیمت لوازم درشت خانگی ایرانی:

یخچال فریزر ۱۱ تا ۲۴ میلیون تومان
یخچال دوقلو ۲۷ تا ۶۰ میلیون تومان
یخچال سایدبای‌ساید ۳۷ تا ۸۰ میلیون تومان
ماشین لباسشویی ۱۲ تا ۲۱ میلیون تومان
ماشین ظرفشویی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان
تلویزیون (۳۲ تا ۶۵ اینچ) ۶ تا ۴۵ میلیون تومان
اجاق گاز ۴ تا ۲۸ میلیون تومان
کولر گازی (اسپلیت و ایستاده) ۱۵ تا ۶۵ میلیون تومان
کولر آبی (پوشالی و سلولزی) ۲ تا ۳۳ میلیون تومان

همشهری آنلاین
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما