روایتی از ظرفیت صادراتی لوازم خانگی

1403/02/12

روایتی از ظرفیت صادراتی لوازم خانگی
عضو شورای معاونان سازمان ملی استاندارد گفت: هرچند تاکنون گام‌های بلندی برای ورود کالاهای ایرانی به بازارهای جهانی برداشته شده اما باید با نوآوری و ارتقای بیشتر کیفیت، جای پای این محصولات در بازارهای جهان محکم‌تر و گسترده‌تر شود.
در خصوص میزان صادرات لوازم خانگی ایران اغلب موارد ضد و نقیضی وجود داشته است. از یکسو برخی ادعا می‌کنند حجم صادرات لوازم خانگی ایران چشمگیر است ولی به دلیل تحریم‌ها برخی شرکت‌های تولیدکننده ایرانی مجبور می‌شوند عبارت«ساخت ایران» را از روی آنها حذف کنند. از سوی دیگر برخی از فعالان و کارشناسان این صنعت در کشور معتقد هستند حجم صادرات لوازم خانگی در حد کانتینری بوده و بسیاری از کشورهای منطقه به دلایل مختلف پذیرای لوازم خانگی تولید شده در ایران نیستند.

در همین حال عضو شورای معاونان سازمان ملی استاندارد اعلام کرده با تلاش صنعتگران داخلی اکنون شاهد رشد کیفی و رقابت لوازم خانگی ایرانی در بازارهای جهانی هستیم.

محمد آئینی در حاشیه بازدید از یکی از شرکت‌های بزرگ تولید لوازم خانگی در استان البرز گفت: هرچند تاکنون گام‌های بلندی برای ورود کالاهای ایرانی به بازارهای جهانی برداشته شده اما باید با نوآوری و ارتقای بیشتر کیفیت، جای پای این محصولات در بازارهای جهان محکم‌تر و گسترده‌تر شود.

او ادامه داد: با دقت در شعارهای نوروزی رهبر معظم انقلاب می‌توان دریافت که اقتصاد، تولید ایرانی، حمایت از صنعت و افزایش کیفیت محصولات داخلی برای معظم له اهمیت فراوانی داشته و بر این موضوع تاکید دارند. عضو شورای معاونان سازمان ملی استاندارد ایران گفت: امسال که به نام جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده است همه باید از تولید محصولات با کیفیت داخلی حمایت کنند.

آئینی اظهار کرد: در زمان حاضر با رشد کیفی لوازم خانگی ایرانی، این محصولات قابل رقابت در عرصه جهانی بوده و باید نام و برند ایران در تمام بازارهای خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و دیگرکشورهای دنیا بیش از پیش بدرخشد.

او گفت: با اهتمام دولت سیزدهم و ریاست سازمان ملی استاندارد، کشورمان پس از سه دهه در اتحادیه تایید مجوزهای بین‌المللی آسیا و اقیانوسیه به عضویت درآمده که زمینه‌ساز‌‌‌ ورود ایران به بازارهای جهانی و تجارت با دنیا شده است. استان البرز دارای ۳هزار و۷۶۰ واحد تولیدی و صنعتی است که ۵۰۰ واحد آنها شاخص و صادر‌کننده هستند.

ایرنا

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما