سهم تحقیق و توسعه در پاکشوما چقدر است؟

1402/08/28

سهم تحقیق و توسعه در پاکشوما چقدر است؟
پاکشوما به منظور افزایش کیفیت و رتبه خود در بخش تحقیق و توسعه (R&D) از اختصاص ۴.۷ درصد گردش مالی سالیانه خود به این بخش خبر داد.
پاکشوما به عنوان تولید کننده لوازم خانگی که سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است تمرکز ویژه ای بر روی سرمایه گذاری در واحد تحقیق و توسعه دارد اما بخش (R&D) در پاکشوما چیست؟ و چرا سرمایه گذاری در این بخش برای پاکشوما و بسیاری از برندهای مشهور لوازم خانگی اهمیت دارد؟

بخش (R&D) در سازمانها و وظایف این بخش

واحد تحقیق و توسعه به شکل جدی از سال 1960 در ساختار سازمانی شرکتها تعریف شد و در واقع به دلیل تاثیرات مستقیمی که بر افزایش توان رقابتی کسب سهام بازار، نوآوری و ارتقا سطح استاندارد زندگی دارد مورد توجه سازمانها قرار گرفته و این گروه در چارت سازمانی شرکت پاکشوما نیز قرار گرفته است.

R&D مخفف Research and Development به معنی تحقیق و توسعه میباشد و بنا به عقیده بسیاری از کارشناسان قلب تپندهی هر بنگاه تولیدی است زیرا می تواند نقش به سزایی در رشد چشمگیر هر شرکت و در نهایت صنایع کشور داشته باشد. به طور کلی میتوان گفت وظایف این بخش شامل اقدامات و فعالیتهایی است که شرکتها از جمله پاکشوما برای نوآوری و معرفی محصولات و خدمات جدید انجام میدهند.

از اهداف اصلی واحد R&D در پاکشوما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

توسعه محصولات جدید نوآوری و ایده های خلاقانه
ارتقای کیفیت محصولات و خدمات به مشتریان
شناسایی نیازها و توسعه محصولات براساس درخواستهای مشتریان ایرانی
افزایش توان رقابتی در بازارهای داخلی و خارجی
کاهش هزینههای تولید و بهبود فرآیندهای تولید
به کارگیری افراد با استعداد و افزایش بازدهی فعالیتهای انسانی
افزایش میزان خوداتکایی و وابستگی کمتر به شرکت های خارجی

اهمیت واحد R&D در پاکشوما سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه برای پاکشوما اهمیت فوق العاده ای دارد زیرا این امکان را فراهم می کند تا فرآیند تولید محصولات به طور دقیق و موشکافانه بررسی شود و از طرفی با شناخت نیازهای بازار و تولید محصولی متناسب با درخواست مشتریان، توان رقابتی این شرکت افزایش می یابد.

پاکشوما با تولید محصولات بهتر و نوآورانه و بهبود فرآیندهای عملیاتی میتواند نقش به سزایی در گسترش کسب و کار خود و البته صنعت لوازم خانگی کشور داشته باشد. اتکا به متخصصان کشور و عدم وابستگی به کشورهای خارجی از جمله مواردی است که در بخش R&D به آن توجه می شود و با توجه به شرایط کشور و وجود تحریمهای مختلف اهمیت واحد R&D در پاکشوما دو چندان می شود.

هر کسب و کاری برای پیشرفت خود باید فعالیتهای خود را گسترش داده و متناسب با فناوری های روز دنیا و نیازهای مشتریان حرکت کند. بخش R&D این امکان را فراهم کرده است و به همین دلیل پاکشوما 4.7 درصد از گردش مالی سالیانه خود را صرف سرمایه گذاری در این بخش می کند.

برچسب ها:

لوازم خانگی ،پاکشوما 
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما