واردات لوازم خانگی با شرط آزاد می‌شود

1402/08/06

واردات لوازم خانگی با شرط آزاد می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت شروط واردات لوازن خانگی را اعلام کرد، واردات لوازم خانگی از سال ۱۳۹۷ و به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی ممنوع شده بود.
طبق مصوبه اولیه شورای هماهنگی سران سه قوه در سال ۱۳۹۷ و تمدید آن، ممنوعیت واردات لوازم خانگی تا پایان سال ۱۴۰۰ ادامه داشت و قرار بود بعد از آن مجددا درباره این موضوع تصمیم‌گیری شود. از اواخر سال ۱۴۰۰ اظهارات ضد و نقیضی درباره احتمال آزاد شدن واردات لوازم خانگی مطرح شد، اما در نهایت وزارت صمت اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای واردات لوازم خانگی ندارد و در مقابل به دنبال صادرات است. اما در این مدت فعالان بازار به دفعات از کمبود لوازم خانگی در بازار خبر داده و خواستار آزاد کردن واردات

عباس علی آبادی وزیر صمت، معدن و تجارت با اعلام خبر مشروط آزادسازی واردات لوازم خانگی اعلام کرد، این اقدام به منظور رقابت پذیر کردن کالاهای ایرانی، با رعایت تعرفه‌های مناسب، ارائه مجوز برای واردات لوازم خانگی انجام صورت خواهد گرفت.

عباس علی آبادی وزیر صمت درباره اینکه همچنان ممنوعیت واردات لوازم خانگی به قوت خود باقی خواهد ماند یا مجوز واردات خواهید داد، افزود: همه هدف ما از مدیریت عرصه تجارت، حمایت از تولید است منتهی این حمایت بدین معنا نیست که رقابت را از بین ببرد؛ ما باید به سمتی حرکت کنیم که در عین رقابت پذیر کردن صنایع، فرصت انتخاب را برای مردم فراهم کنیم به همین دلیل مسیر ما، مسیری نخواهد بود که صرفاً به لوازم خانگی، انحصاری نگاه کنیم، زیرا لوازم خانگی امروز ما رقابت‌پذیر است.

او گفت: به منظور رقابت‌پذیر کردن کالاهای ایرانی، با رعایت تعرفه‌های مناسب، این کار (ارائه مجوز برای واردات لوازم خانگی) انجام خواهد شد.
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما