آموزش تمیز کردن لوازم خانگی

1402/08/01

آموزش تمیز کردن لوازم خانگی
تمیز کردن لوازم خانگی یکی از نکات مهم در مراقب از آن ها است که باعث افزایش عمر و کارایی دستگاه‌ها و بهبود سلامت و رفاه خانواده می‌شود.
برای تمیز کردن لوازم خانگی مختلف، می‌توانید از مواد شوینده طبیعی یا شیمیایی استفاده کنید. در این مقاله، قصد داریم به شما چند نکته و ترفند ساده و سریع برای تمیز کردن لوازم خانگی برقی مانند تلویزیون، ظرفشویی، لباسشویی، فر، مایکروفر، یخچال، اتو و... آموزش دهیم. این نکات را می‌توانید با استفاده از مواد موجود در خانه انجام دهید.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

تمیز کردن ماشین لباسشویی به روش های مختلفی انجام می شود. یکی از روش های تمیز کردن ماشین لباسشویی استفاده از جوش شیرین و سرکه است. ۲ لیوان جوش شیرین و ۲ لیوان سرکه سفید را آماده کنید. ابتدا محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را خارج کنید و با آب گرم و صابون ظروف بشویید. سپس ۱ لیوان جوش شیرین را در محفظه جاپودری بریزید و آن را در جای خود قرار دهید. یک لیوان سرکه را هم در محفظه نرم‌کننده بریزید. حال دستگاه را در حالت شستشو با دمای بالا تنظیم کنید و یک چرخه کامل شست و شو را اجرا کنید. بعد از پایان شست و شو، دستگاه را خاموش کنید و با یک دستمال خشک بدنه آن را پاک کنید. در ماشین لباسشویی را هم با ۱ لیوان جوش شیرین و ۱ لیوان سرکه تمیز کنید. فیلتر ماشین لباسشویی را هم با یک قلموی نرم و آب گرم تمیز کنید. در آخر، در ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا خشک شود. همچنین می توانید پس از خرید از نمایندگی لباسشویی ال جی راهنمایی لازم را در مورد تمیز کردن آن دریافت کنید.

آموزش تمیزکردن تلویزیون

برای تمیز کردن تلویزیون، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس با یک دستمال خشک گرد و غبار روی صفحه و بدنه آن را پاک کنید. برای پاک کردن لکه‌های چرب یا اثر انگشت، می‌توانید یک دستمال حوله‌ای یا پنبه ای را با میزان خیلی کمی آب و سرکه مرطوب کنید_ به گونه ای که خیسی دستمال حس نشود_ و با آن تلویزیون را تمیز کنید. از فشار زیاد روی صفحه تلویزیون خودداری کنید و از استفاده از محلول‌های شوینده قوی چون الکل، اسپری و... پرهیز کنید. این روش ها مورد تاییدکارشناسان نمایندگی تلویزیون ال جی هستند.

آموزش تمیز کردن یخچال

برای تمیز کردن یخچال، ابتدا غذاهای قدیمی و فاسد را دور بریزید و ظروف خالی را بشویید. سپس با یک دستمال خشک، گرد و غبار روی بدنه و داخل یخچال را پاک کنید. برای پاک کردن لکه‌های چرب یا قارچ، محلول آب و سرکه را با نسبت ۵۰-۵۰ با چند قطره صابون ظروف مخلوط کنید و با آن یخچال را تمیز کنید. از استفاده از جاروبرقی، اسپری چربی گیر، سود خوراکی یا سایر محلول‌های شوینده قوی خودداری کنید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان با نمایندگی یخچال ال جی تماس بگیرید.

چگونه مایکروفر را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن فر یا مایکروفر، می‌توانید از لیمو ترش استفاده کنید. لیمو ترش را در یک کاسه آب قرار دهید و اجازه دهید که پنج تا ده دقیقه در فر یا مایکروفر بجوشد. بخار حاصل از لیمو باعث تبخیر شدن لکه‌های چرب شده و بوی بد دستگاه را از بین می‌برد. سپس با یک دستمال خشک دستگاه را پاک کنید. برای پاک کردن لکه‌های سخت‌تر، محلول آب و سرکه را با نسبت ۵۰-۵۰ با چند قطره صابون ظروف مخلوط کنید و با آن دستگاه را تمیز کنید.

روش تمیز کردن ماشین ظرفشویی

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی، بهتر است هفته‌ای یک بار از قرص‌های مخصوص محصول خود استفاده کنید تا باکتری‌های موجود در داخل دستگاه از بین بروند. همچنین می‌توانید مقداری جوش شیرین را بر روی اسفنج مرطوب ریخته و لبه‌های ماشین ظرفشویی را که معمولا باقی‌مانده غذا بر روی آن می‌ماند پاک کنید. در روزهای سرد سال، یک چهارم فنجان سفید کننده هنگام ظرف شستن اضافه کنید تا داخل دستگاه ضد عفونی شود. با توجه به بررسی های نمایندگی ظرفشویی ال جی تمیز کردن ماشین ظرفشویی تاثیر بسزایی در افزایش عمر مفید آن دارد.

نحوه تمیز کردن اتو

برای تمیز کردن اتو، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس با یک دستمال خشک بدنه آن را پاک کنید. برای پاک کردن لکه‌های سوختگی روی صفحه اتو، مقدار کمی نمک را روی یک کاغذ روزنامه پخش کنید و با حرارت پایین اتو را روی آن بکشید. برای جرم‌زدایی و رفع گچ داخل اتو، مقداری سرکه سفید (سرکه تصفیه شده) را در محفظه اتو بریزید و دستگاه را روی حالت بخار تنظیم کنید. سپس اتو را به صورت عمودی قرار داده و تا خروج کامل سرکه از دستگاه صبر کنید.

امیدواریم با استفاده از نکات آموزش تمیز کردن لوازم خانگی بتوانید عمرمفید دستگاه ها را افزایش داده و استفاده ی بهینه داشته باشید. اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر شما