کشف ۵۰ هزار عدد لوازم خانگی قاچاق

1402/07/23

کشف ۵۰ هزار عدد لوازم خانگی قاچاق
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف نزدیک به ۵۰ هزار عدد لوازم خانگی و بلوریجات قاچاق از انباری در جنوب تهران خبرداد.
سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: با رصدهای اطلاعاتی انجام شده از سوی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، یک انبار دپوی لوازم خانگی قاچاق در محدوده شورآباد کهریزک مورد شناسایی قرار گرفت. در همین راستا نیز هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای بازدید از این انبار اخذ شد.

وی با اشاره به بازرسی ماموران از محل این انبار گفت:‌ در جریان بازرسی‌های اولیه انجام شده از سوی ماموران مشخص شد که کالاهای دپو شده از مبادی غیر رسمی و به صورت قاچاق وارد انبار کالا شده است و در سامانه جامع تجارت و انبارها شناسه این اموال ثبت نشده و فاقد هرگونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی و در نتیجه از نوع کالاهای قاچاق است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به عملیات ماموران این پلیس در محل انبار مذکور گفت: در این عملیات هزار و ۶۶۸ عدد زودپز، ۴۶ هزار و ۱۷۶ عدد رنده و ۹۰۴ قلم انواع بلوریجات شامل ظروف میوه‌خوری، شیرینی‌خوری، آجیل‌خوری، پیش‌دستی و ... کشف شد.

افشاری با بیان اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد، گفت: انبار مذکور نیز تا زمان رسیدگی به این پرونده پلمب شد.

وی درباره ارزش ریالی اقلام قاچاق کشف شده از این محل نیز گفت:‌ کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۱۵۰ میلیارد اعلام کردند. همچنین برای متهم دستگیر شده نیز پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شد.